3 sposoby na POTĘGOWANIE PŁODNOŚCI

Na krótkiej liście sposobów, które pomagają potęgować ludzką płodność znajdą się takie, które być może Państwa zaskoczą lub pomogą zaktualizować posiadaną już wiedzę o najnowsze odkrycia naukowe. Jednak przedstawimy również te, które wydają się oczywiste, a nawet banalne i właśnie dlatego umykają codziennej uwadze, a wbrew pozorom są niezwykle ważne oraz przydatne.

1. Nowoczesna suplementacja.
Zaczniemy od zmiany stereotypowego myślenia, że tylko kobieta przygotowuje swój organizm na planowaną ciążę. Wszak zdrowe plemniki odgrywają kluczową rolę w procesie poczęcia, zatem stan fizyczny, zdrowotny i mentalny przyszłego Taty jest równie ważny jak przyszłej Mamy. Dlatego na pierwszym miejscu prezentujemy: subtelne wsparcie męskiej płodności, czyli wieloskładnikowy preparat farmaceutyczny najnowszej generacji
TENfertil™ ON. Badania naukowe dowodzą, że składniki zastosowane w tym suplemencie diety wpływają korzystnie na poprawę jakości nasienia przez zmniejszenie stresu oksydacyjnego, a tym samym zwiększają potencjał płodności mężczyzny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w artykule “Subtelne wsparcie dla przyszłego Taty”. 
Natomiast niemal każda przyszła Mama wie, że już na kilka tygodni (a nawet miesięcy) przed planowaną ciążą warto przyjmować kwas foliowy. Instytut Matki i Dziecka informuje: “badania naukowe wykazały, że kwas foliowy pomaga w prawidłowym rozwoju kręgosłupa i znacznie obniża możliwość urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej. Kobiety, które zwiększyły ilość spożywanego kwasu foliowego przed ciążą i we wczesnej ciąży, gdy formuje się układ nerwowy i kręgosłup dziecka, częściej rodzą zdrowe dzieci (…)”. Jednak to nie wszystko, ponieważ fundamentem jakiejkolwiek suplementacji powinna być..

2. Diagnostyka.
Teoretycznie oczywistością jest, że przyszli Rodzice planowanie ciąży rozpoczynają od badań diagnostycznych. Niestety życie pokazuje, że “diagnostyka” i przygotowania do ciąży kończą się na wizycie przyszłej Mamy u ginekologa (i przyjmowaniu kwasu foliowego). Tymczasem, to dopiero pierwszy krok, ponieważ analogicznie do poprzedniego punktu, który odsłania, że wartością jest, gdy mężczyzna również przyjmuje suplementy, ważne jest, by przyszły Tata odwiedził specjalistę wykwalifikowanego specjalnie dla niego. Mowa o andrologu czyli lekarzu, który służy męskości. Jest tak samo potrzebny i przydatny jak ginekolog dla kobiety, jednak – niestety – często pomijany. W tym miejscu zapraszamy do lektury artykułu pt.: “Androlog w służbie męskości”, w którym wyjaśniamy w jakim zakresie pomaga androlog, a rozpoczynamy od krótkiej refleksji nad zjawiskiem unikania tego wartościowego specjalisty.
Natomiast tutaj przejdziemy do podsumowania, którego mianownikiem jest słowo RAZEM. Planując ciążę niezwykle ważne jest to, by badania diagnostyczne przyszli Rodzice wykonywali RAZEM. Dzięki temu niemal natychmiast mogą rozpocząć proces potęgowania swojej płodności, ponieważ poprzez badania poznają swoje uwarunkowania zdrowotne, co pozwala na wdrożenie leczenia (jeśli takowe okaże się konieczne) lub pielęgnowania sfery, o której opowiada kolejny punkt.

3. Odpowiedzialny STYL Życia.
Innymi słowy, to połączenie odpowiednio dopasowanej diety z satysfakcjonującą aktywnością fizyczną. Choć istnieje wiele rad – tych oczywistych typu: odstawienie alkoholu, nikotyny oraz innych używek, lub bardziej precyzyjnych – opisujących składniki odżywcze w określonych produktach spożywczych, to w niniejszym wpisie pragniemy zwrócić szczególną uwagę na >>> indywidualność każdego człowieka. Niestety nawet najlepsza rada ogólna (przykładowo dotycząca sposobów uzupełnienia poziomów żelaza w organizmie) może okazać się średnio lub mało przydatna dla osoby, której wyniki badań wykazują silne niedobory. Dlatego fundamentem odpowiedzialnej diety jest znajomość swojego organizmu, którą uzyskujemy dzięki badaniom diagnostycznym. Gdy wyniki prezentują pełne zdrowie, to artykuły typu “Dieta a płodność” mogą być użyteczne. Natomiast, jeśli wyniki wskazują, że organizm potrzebuje wsparcia, konieczna będzie pomoc lekarza lub dietetyka.


Jednak odpowiedzialny styl życia to nie tylko odpowiednio dopasowana dieta i aktywność fizyczna (choć to zestawienie niewątpliwie potęguje płodność), ponieważ trzecim niezbędnym elementem jest…wiedza o stresie. Stres od dawna podejrzewany był o wpływ na płodność, dlatego warto, by przyszli Rodzice wiedzieli “Czy stres blokuje płodność?”. Odpowiedź znajdą Państwo w artykule TUTAJ, a zawarta w nim wiedza (oraz w niniejszych 3 sposobach) pomoże potęgować Waszą płodność.

Dla nas najważniejszy jest CZŁOWIEK
Specjalistyczne Centrum Medyczne OVUM >>> kontakt

Powiązane wpisy:
https://www.ovum.lublin.pl/subtelne-wsparcie-dla-przyszlego-taty/
https://www.ovum.lublin.pl/androlog-w-sluzbie-meskosci/
https://www.ovum.lublin.pl/dieta-a-plodnosc-2/

Czy stres blokuje płodność?

 

 

Dodaj komentarz

scroll top