Sekrety niepłodnych MATEK

Niepłodne MATKI niechętnie dzielą się swoimi sekretami – nie dlatego, że są wstydliwe, tylko dlatego, że nie mają czasu – wychowują swoje pociechy. A ich uwaga jest skoncentrowana na spełnionym marzeniu, które teraz mówi: MAMO. Jednak dla Kobiet, które są na początku swej drogi do macierzyństwa, opowiedziały o tych najważniejszych:

>>> Wsparcie macierzyństwa jest naturalne!


Nasze ciała reagują na zmiany w środowisku, otoczenie w jakim żyjemy, a jeśli uczciwie przyjrzymy się sobie – jak żyjemy – to niemal na pierwszym planie pojawia się stres. Być może jest ceną jaką płacimy za nowoczesność, dla wielu jest koniecznością, a dla innych przyzwyczajeniem. Jest z nami codziennie i stał się “naturalnym” elementem życia, a bezpośrednio wpływa na stan chemiczny, neurologiczny, a nawet genetyczny naszego organizmu i może być przyczyną niepłodności. Innymi słowy, stres stanowi poważną ingerencję w nasze ciała i procesy w nich zachodzące, a mimo to traktujemy go jako zjawisko “naturalne”. Tymczasem wsparcie ze strony medycyny i najnowszych osiągnięć naukowych bywa traktowane jako “nienaturalna ingerencja”. Czy to nie jest dziwne?
Sekretem jest ZROZUMIENIE, że to stres jest nienaturalny a wsparcie macierzyństwa jest naturalne – jakiekolwiek jest konieczne, ponieważ potrzeba, pragnienie i marzenie by być matką jest NATURALNE.
https://www.ovum.lublin.pl/moje-macierzynstwo-potrzebowalo-wsparcia/


>>> Już nie wierzymy w przesądy


W powieści Gabriela Garcii Marqueza, uważanej za arcydzieło literatury światowej, jedną z podstawowych przyczyn, dla których postacie kończą swe życie w samotności i frustracji jest…wiara w przesądy. Gdyby bohaterowie kolumbijskiego pisarza mieli świadomość owej przyczyny, to zyskaliby szansę na odmianę swojego losu. Jednak w powieści “100 lat samotności” już nikt, niczego zmienić nie może. Natomiast w naszej, nowoczesnej rzeczywistości możemy zmienić bardzo wiele. Czasem wystarczy wyzbyć się przesądów, które tkwią głęboko w nas i “skazują” Kobiety na…10 lat niepłodności.
Sekretem jest uświadomienie: brak ciąży to nie “wina” Kobiety! Niepłodność to choroba cywilizacyjna, jak wiele, wiele innych…a co najważniejsze – może zostać wyleczona.
https://www.ovum.lublin.pl/10-lat-nieplodnosci/


>>> Nie trać czasu!

Być może pomyślisz, że tego rodzaju podpowiedź, sekret czy rada brzmi dość banalnie, a wręcz niepoważnie. Tymczasem to najpoważniejsza rada jaką mogę Ci dać i jeśli przyjmiesz ją do serca lub chociaż do swoich myśli, to jest szansa, że zaoszczędzisz sobie wizyt na depresyjnych zakrętach. Powód jest prosty – im więcej czasu upływa w oczekiwaniu na ciążę, która się nie pojawia, tym więcej niepokojących myśli nawiedza nasze głowy. Im więcej mentalnych chmur i zmartwień, tym więcej stresu, który może stanowić kluczową blokadę w realizacji marzenia o ciąży. Być może moje słowa brzmią mało optymistycznie, jednak gwarantuję, że prawdziwie – a jak to powiadają „najlepsza jest najgorsza prawda niż najpiękniejsze kłamstwo” dlatego dzielę się z Tobą tym co ważne, a nie tym co „ładnie” brzmi. Pozostając z nadzieją, że docenisz moją szczerość podsyłam link do pełnego wpisu:
https://www.ovum.lublin.pl/gdy-marzeniem-jest-ciaza/

>>> Samodzielne myślenie

Część naszych przekonań wcale nie jest nasza, tylko zostały nam „wgrane” przez rodziców, nauczycieli i ogólnie rzecz ujmując – społeczeństwo. Dlatego warto weryfikować czy nasze przekonania lub własne zdanie na określony temat są faktycznie nasze, ponieważ dzięki temu możemy zyskiwać pewność, że rzeczywiście samodzielnie decydujemy o sobie i swoim życiu. Jednak, by to się stało możliwe trzeba poznać mechanizmy ludzkiego umysłu, o których pełny artykuł jest TUTAJ
https://www.ovum.lublin.pl/in-vitro-a-pulapki-myslenia/

>>> 3 sposoby na POTĘGOWANIE PŁODNOŚCI

Absolutny skrót wygląda następująco: nowoczesna suplementacja + diagnostyka + odpowiedzialny styl życia. Natomiast pełny wpis jest TUTAJ

Ty też możesz zostać MATKĄ!

Dla nas najważniejszy jest CZŁOWIEK
Specjalistyczne Centrum Medyczne OVUM >>>
kontakt

Dodaj komentarz

scroll top