Bank nasienia

Wychodząc na przeciw potrzebom pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych (leczenie onkologiczne, chemioterapia, choroby przewlekłe np. cukrzyca), psychologicznych (trudności w oddaniu nasienia w wymaganym przez specyfikę technik IVF terminie i czasie) czy zawodowych (wyjazdy służbowe uniemożliwiające obecność w trakcie zabiegów wspomaganego rozrodu, a także praca w warunkach silnie oddziałujących na spadek jakości nasienia) oraz tych, którzy chcą zabezpieczyć swoje zdolności reprodukcyjne na przyszłość proponujemy skorzystanie z Banku Nasienia SCM OVUM.

Oferta

W ofercie skierowanej do Pacjentów, chcących zabezpieczyć swoją płodność znajdują się:

– mrożenie nasienia (pojedyncze mrożenie nasienia lub kolekcjonowanie – mrożenie nasienia z 2-4 ejakulatów)

– mrożenie pojedynczych plemników (u Pacjentów, u których w ejakulacie odnajduje się pojedyncze ruchliwe plemniki)

– mrożenie plemników odzyskanych z moczu (u Pacjentów z wytryskiem wstecznym)

– mrożenie materiału pochodzącego z biopsji jąder i najądrzy

Niezbędne badania

Badania niezbędne do wykonania przed zamrożeniem nasienia/plemników/bioptatu:

– Anty-HIV-1,2

– HBsAg

– Anty-HBc

– Anty-HCV-Ab

– VDRL

 

Nasienie jest zamrażane w ciekłym azocie w warunkach zapewniających utrzymanie jakości materiału genetycznego oraz umożliwiających użycie nawet po wieloletnim przechowywaniu.

 

W przypadku konieczności skorzystania z nasienia dawcy w procedurach wspomaganego rozrodu (inseminacja domaciczna, ICSI) istnieje możliwość wyboru odpowiedniego dawcy – Bank Nasienia SCM Ovumwspółpracuje z Bankiem Nasienia Parens Kraków, za pośrednictwem którego nasi Pacjenci mają możliwość wyboru dawcy z największych banków nasienia – Cryos, European Sperm Bank.

 

Nasz Bank Nasienia, jako część Banku Komórek Rozrodczych i Zarodków SCMOVUM spełnia wszystkie normy i wytyczne Ministerstwa Zdrowia w zakresie pobierania, przetwarzania i przechowywania komórek rozrodczych oraz zapewnia wysoką jakość świadczonych w tym zakresie usług. Dysponujemy systemem pozwalającym na bezbłędną identyfikację materiału, dzięki zastosowaniu unikalnych kodów kreskowych przypisywanych każdemu pacjentowi.

scroll top