Delikatna sprawa – proszę pozwolić, że dzisiejszy wpis zaczniemy od podkreślenia, jak bardzo andrologia jest „delikatną sprawą”. Dlaczego?
Androlog jest wyspecjalizowanym lekarzem dla mężczyzn, tak samo jak ginekolog dla kobiet, jednak niestety jeszcze nie jest odbierany w tak naturalny i swobodny sposób. Choć jest równie przydatny i pomocny dla mężczyzn, jak ginekolog dla kobiet to – Panowie wolą unikać nawet myśli o spotkaniu z andrologiem. Trudno określić jednoznacznie, co może być powodem lub dlaczego mężczyźni powstrzymują się najdłużej jak to możliwe od wizyty u androloga.

Być może mamy do czynienia ze stereotypem „silnego mężczyzny”, który w swojej męskiej samowystarczalności nie potrzebuje żadnego wsparcia. Natomiast zwrócenie się z pytaniem czy problemem do specjalisty jest uznawane jako element słabości. Jako Klinika leczenia niepłodności nie rozstrzygniemy filozoficznych rozważań czy psychologicznych uwarunkowań, jedynie otwarcie przyznajemy, że widzimy męskie wahania – stąd na wstępie podkreślenie, że andrologia to „delikatna sprawa”. Zatem na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak dzielić się wiedzą i trwać z nadzieja, że coraz więcej mężczyzn przekona się lub zechce zauważyć, że androlog jako specjalista służy MĘSKOŚCI.

Cywilizacja oraz narzucony przez nią intensywny styl życia sprawia, że nasze organizmy inaczej funkcjonują i reagują niż dziesiątki lat temu. Typowo męskie nastawienie na realizację życiowych celów oraz ambicji, w niemal automatyczny sposób odwraca uwagę od zdrowia czy wpływu nowoczesności na ludzkie ciało. Nawiązujemy do tego, w sensie – powszechnego „braku czasu” również w artykule „dieta a płodność”. Jednak warto zauważyć, że równie intensywnie rozwija się medycyna w szerokim zakresie oraz znaczeniu właśnie dlatego, by skutecznie służyć pomocą każdemu w każdej sytuacji. Wierzymy, że już wkrótce większość mężczyzn będzie traktowało spotkania z andrologiem jak naturalny element nowoczesnego stylu życia.

Przejdźmy zatem do krótkiego wyjaśnienia – w jakim zakresie pomaga androlog?

Andrologia jest dziedziną nauk medycznych, która zajmuje się fizjologią i zaburzeniami męskiego układu płciowego w aspekcie nauk podstawowych, diagnostyki oraz terapii. Zatem androlog pomaga rozwiązywać problemy zdrowotne mężczyzn w zakresach:
– niepłodność,
– niedobór męskich hormonów płciowych,
– zaburzenia seksualne,
– zaburzenia dojrzewania płciowego,
– wady rozwojowe układu płciowego.

Ponadto intensywnie rozwija się precyzyjna specjalizacja ANDROLOGIA KLINICZNA. Na chwilę obecną w Polsce tylko 64 specjalistów posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Pozwolimy sobie w tym miejscu dodać, że aż 3 certyfikaty są w rękach lekarzy z Zespołu naszej Kliniki.

Zatem Ovum służy MĘSKOŚCI w szerokim zakresie.
Natomiast jako Zespół wykwalifikowanych specjalistów staramy się dostarczać Państwu najnowocześniejsze metody leczenia oraz wiedzę nie tylko stricte medyczną, ponieważ dla nas NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK. Zatem rozumiemy, że nastawienie i emocje Pacjentów są kluczowe w procesie leczenia niepłodności. Piszemy o tym nieco więcej w artykule
leczenie niepłodności – ETAPY i EMOCJE”. Natomiast na zakończenie zachęcamy Państwa do przeczytania wpisu, który może okazać się przydatny, ponieważ wyjaśnia różnicę pomiędzy niepłodnością a bezpłodnością – TUTAJ.

Pozostajemy do usług
Klinika Leczenia Niepłodności OVUM

Dodaj komentarz

scroll top