…i jedno z najpiękniejszych ludzkich marzeń >>> usłyszeć od swojego DZIECKA słowa:
Mamo, Tato. Głębię i piękno tego marzenia z łatwością rozumieją RODZICE oraz Pary, które starają się o potomstwo. Jednak tylko Ci, którzy zmagają się z chorobą niepłodności rozumieją, że czasem potrzebna jest nowoczesna pomoc medyczna, by marzenie mogło się spełnić.

In Vitro > metoda na największe szczęście
,
ponieważ pomaga pokonać chorobę niepłodności – chorobę, która dotyka 1,5 miliona polskich par, a jej powszechność oraz fakt, że z roku na rok dotyka coraz więcej osób sprawia, że obecnie traktowana jest jako choroba cywilizacyjna. Dlatego od wielu, wielu lat naukowcy pracują nad skutecznymi metodami leczenia niepłodności, a In Vitro wciąż plasuje się w absolutnej czołówce. Jest największą szansą na RODZICIELSTWO nawet dla tych Par, u których przyczyny niepłodności uniemożliwiały wdrożenie innych rozwiązań – jawiących się jako mniej inwazyjne. Jednak mimo swej popularności wciąż pozostaje jakby owiana tajemnicą, dlatego dzisiaj przybliżymy Państwu:

ETAPY leczenia metodą In Vitro,
którą nazywamy również zapłodnieniem pozaustrojowym, polegającym na połączeniu plemnika z komórką jajową w warunkach laboratoryjnych – poza organizmem kobiety. Proces zaczyna się od fazy wstępnej, która nieco przypomina standardowe przygotowanie do ciąży. Kobieta wyjątkowo dba o swój organizm wzbogacając dietę o białko, wapń oraz kwas foliowy, a także aktywność fizyczną, co ogólnie można ująć w sformułowaniu > zdrowy styl życia. Uzupełnienie stanowi indywidualnie dobrany zestaw badań laboratoryjnych zalecony przez lekarza oraz niezwykła uważność na stan psychiczny Pary >>> nieco więcej informacji o tym ważnym wątku znajdą Państwo w artykule „Leczenie niepłodności – etapy i emocje”. Po zakończeniu fazy wstępnej przechodzimy do etapu o nazwie:

Stymulacja hormonalna,
która ma na celu uzyskanie większej liczby dojrzałych pęcherzyków > komórek jajowych, niż w cyklu naturalnym. Przyszła Mama po odpowiednim przeszkoleniu przez personel medyczny samodzielnie podaje sobie lek w postaci zastrzyków podskórnych do momentu, gdy lekarz wykonując USG oraz badania hormonalne stwierdzi odpowiednią wielkość pęcherzyków. Wtedy przygotowuje pacjentkę do kolejnego etapu:

Punkcja – pobranie komórek jajowych.
Zabieg trwa ok 10 – 20 minut, a wykonywany jest w krótkim, dożylnym znieczuleniu ogólnym po konsultacji z anestezjologiem. Polega na nakłuciu igłą pęcherzyków w obu jajnikach w celu pobrania płynu pęcherzykowego zawierającego komórki jajowe.

Pobranie nasienia
następuje tuż po zakończeniu punkcji i przechodzi przez proces przygotowania i preparowania do dalszej części zabiegu. W razie konieczności – do zabiegu można użyć zamrożonego wcześniej nasienia (oczywiście po wcześniejszym rozmrożeniu) lub skorzystać z nasienia dawcy.

Zapłodnienie komórek
Pobrane, dojrzałe komórki poddawane są procesowi zapłodnienia, a następnie obserwacji. Już w kolejnej dobie embriolog dokonuje oceny liczby zapłodnionych komórek oraz kontroluje ich pierwsze podziały.
Transfer zarodków
Wykonywany jest w 2,3 lub 5 dobie po punkcji. Polega na wprowadzeniu zarodka lub zarodków do macicy przy pomocy specjalnego plastikowego cewnika, pod kontrolą USG. Pozostałe zarodki są mrożone w najkorzystniejszym stadium tj. blastocysty.
Zabieg transferu zarodków jest krótkotrwały i bezbolesny, zatem Pacjentka po kilkuminutowym odpoczynku otrzymuje zalecenia dotyczące dalszego postępowania.

Na tym kończy się medyczna procedura In vitro, a zaczyna czas ekscytacji przyszłych Rodziców. Te emocjonalne chwile są równie ważne jak stan psychiczny przed rozpoczęciem procedury In vitro i jako niezwykle istotna część ludzkiej natury mają ogromny wpływ na powodzenie leczenia niepłodności. Dlatego rekomendujemy Parom terapie wspierające, które pomagają spokojniej i uważniej przechodzić przez kolejne etapy, co zwiększa szansę na spełnienie marzenia o DZIECKU.

Jeśli po przeczytaniu niniejszego tekstu pojawiają się w Państwa myślach jakiekolwiek pytania,
to zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu > kontakt

Najważniejszy jest CZŁOWIEK

Dodaj komentarz

scroll top