Poczęcie na Schodach Hiszpańskich…

To nie jest tytuł komedii romantycznej tylko “kadr” z życia Susan Sarandon – znanej na całym świecie aktorki, zdobywczyni Oscara i aktywnej działaczki społecznej. Jej niezwykłą postać przywołaliśmy w artykule “Ciąża po 40-tce”, ponieważ trzecie dziecko urodziła w wieku 46 lat. Natomiast dzisiaj znów wspominamy jej nazwisko, ponieważ w pewnym sensie staje się symbolem “zwycięstwa nad endometriozą”.

“Endometrioza rozwija się jak winorośl i wyrządza w organizmie wiele strasznych szkód (…)” to słowa Susan Sarandon cytowane przez Onet Kultura i nie tylko obrazują chorobę, ponieważ jednocześnie mogą stanowić przestrogę lub…inspirację, by kobiety jak najszybciej wykonywały badania diagnostyczne i tym samym dawały sobie szansę na zatrzymanie rozrostu straszliwej “winorośli”.

Endometrioza
to rozrastanie się błony śluzowej poza jamą macicy, a w konsekwencji dochodzi do stanów zapalnych, rozwijania guzków endometrialnych oraz torbieli, a nawet do powstawania licznych zrostów w jamie macicy, co może prowadzić do niedrożności jajowodów. Szacuje się, że około 30-50% kobiet walczących z niepłodnością zmaga się właśnie z endometriozą. Wykrycie tej choroby jest ważne zarówno ze względów prokreacyjnych, jak i ze względu na poprawę jakości życia i zdrowia kobiety.

Choć podstawowym badaniem diagnostycznym umożliwiającym wykrycie endometriozy jest badanie USG, to najskuteczniejszym sposobem rozpoznania tego schorzenia jest przeprowadzenie laparoskopii. Dlatego lekarze Ovum w przypadku podejrzenia wystąpienia endometriozy, kierują Pacjentkę na zabieg laparoskopowy, który wykonywany jest w szpitalu pod narkozą i umożliwia nie tylko ostateczne zdiagnozowanie, ale także na usunięcie zrostów, torbieli czy innych ognisk choroby z jednoczesnym sprawdzeniem drożności jajowodów.

Empatycznie pomagamy na każdym etapie leczenia.
W każdej chwili można do nas zadzwonić i umówić wizytę z wybranym lekarzem >>> kontakt

Wyleczenie niepłodności i CIĄŻA po 40-tce, to REALNE MOŻLIWOŚCI.

Dla nas najważniejszy jest CZŁOWIEK
SCM Ovum

Powiązane wpisy:
>>> Ciąża po 40-tce
>>> Leczenie niepłodności
>>> Przyczyny niepłodności


https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/susan-sarandon-zaszlam-w-ciaze-na-schodach-hiszpanskich/x1y5xff

Dodaj komentarz

scroll top