Dawstwo komórki jajowej

Specjalistyczne Centrum Medyczne OVUM oferuje Państwu możliwość przeprowadzenia procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem komórek jajowych dawczyni.

Grupa docelowa

Rozwiązanie to jest skierowane do Pacjentek, u których:

czynność jajników wygasła
komórki jajowe zostały zniszczone w wyniku leczenia onkologicznego lub operacyjnego
wiek biologiczny zmniejsza szansę na ciążę
stwierdzono obciążenia genetyczne
po nieudanych próbach zapłodnienia pozaustrojowego

Bank komórek

Bank Komórek Rozrodczych i Zarodków SCM OVUM od lat korzysta z oocytów pochodzących od Naszych Pacjentek, które bezinteresownie decydują się na przekazanie własnych oocytów do anonimowego dawstwa. Dzięki temu bezcennemu darowi niepłodne pary mogą zrealizować marzenia o posiadaniu potomstwa. Dawczyniami są całkowicie zdrowe kobiety z potwierdzoną płodnością, wszystkie przechodzą dokładne badania wirusologiczne, a wszelkie formalne zgody wymagane przez polskie prawo są dopełnione i w pełni zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Procedura przekazania i przyjęcia darowanych oocytów oparta jest na zasadach całkowitej anonimowości.

Ponadto dzięki współpracy z Europejskim Bankiem Dawczyń Komórek Jajowych OVOBANK jesteśmy w stanie sprostać stale rosnącym potrzebom Pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z programu in vitro z komórkami jajowymi dawczyni. Komórki jajowe są bardzo ściśle dopasowywane do każdej pary Pacjentów, zarówno pod względem fenotypowym, jak i z uwzględnieniem ewentualnych sugestii i indywidualnych próśb Pacjentów.

Kryteria wyboru

Wybór dawczyni dokonywany jest zgodnie z cechami fenotypowymi biorców. Wybierając dawczynię komórek bierze się pod uwagę:

rasę
masę ciała
wzrost
kolor oczu
kolor włosów
skręt włosa
grupę krwi
budowę ciała
scroll top