Jeśli po kilku miesiącach starań o ciążę nie pojawiają się upragnione dwie kreski na wykonywanym teście ciążowym, zachęcamy do przeprowadzenia badań diagnostycznych z dwóch niezwykle ważnych powodów:

– po pierwsze – szybkie wykonanie badań pomoże uspokoić i zrównoważyć pojawiające się negatywne emocje, które potęgują stres, utrudniający nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale również zajście w ciąże. Więcej na temat wpływu stresu opisaliśmy w artykule „czy stres blokuje płodność?”.

– po drugie – badania pozwalają na szybkie ustalenie przyczyny braku ciąży, co pozwala zaoszczędzić bezcenny czas przyszłych Rodziców i umożliwia rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, jeśli takowe okaże się konieczne.

Dlaczego powyższe powody są tak ważne?
Poza oczywistymi korzyściami dla przyszłych Rodziców przypisanymi powyżej w danych kategoriach, pozwalają uchronić Pary starające się o dziecko od nadmiernych obaw czy nadinterpretacji problemu braku ciąży. Bowiem zdarzają się sytuacje, gdy małżonkowie pojawiają się w gabinecie lekarskim z podjętą decyzją dotyczącą określonej metody leczenia niepłodności – przykładowo In vitro – natomiast po przeprowadzonej diagnostyce okazuje się, że wystarczy zabieg Inseminacji, by pojawiła się upragniona ciąża.
Bywają również sytuacje zupełnie odwrotne – Para przez długie lata bezskutecznie stara się samodzielnie o dziecko i odwiedza gabinet lekarski z nadzieją na wyleczenie długoterminowej niepłodności, gdy już jest za późno i nawet nowoczesna medycyna jest bezsilna. Dlatego zachęcamy do przeprowadzenia badań diagnostycznych już po pierwszych miesiącach starań o ciążę.

Zapraszamy przyszłych Rodziców RAZEM  
To również bardzo ważne, by na pierwszej wizycie konsultacyjnej była obecność obojga partnerów, ponieważ przyczyny braku ciąży mogą dotyczyć zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Proszę zabrać ze sobą wszelakie wyniki badań, karty informacyjne z pobytów w szpitalu, opisy operacji i zabiegów, informacje o przebytych chorobach – jeśli takowe dokumenty istnieją.

Wybrany przez Państwa lekarz przeanalizuje dostarczone dokumenty oraz przeprowadzi dokładny wywiad, co pozwoli na rzetelną ocenę Państwa stanu zdrowia i umożliwi dobór odpowiednich badań diagnostycznych z szeregu dostępnych w naszej klinice:

Diagnostyka kobiety: badania ginekologiczne, ultrasonograficzne, hormonalne; cytologia; monitoring cyklu; ocena budowy macicy; test PCT; kolposkopia; HSSG – ocena drożności i sprawności jajowodów.

Diagnostyka mężczyzny: badanie nasienia, ultrasonograficzne, hormonalne; biopsja jądra.

Podczas pierwszej wizyty.
Lekarz wykonuje badanie ginekologiczne oraz USG pacjentki, co może się odbyć w każdym dniu cyklu owulacyjnego. Zatem nie ma szczególnych zaleceń dla kobiety przed pierwszą wizytą.
Natomiast mężczyzna może zostać poproszony o wykonanie badania nasienia, dlatego wskazane jest, by zachował wstrzemięźliwość seksualną od 3-5 dni przed wizytą. W tym czasie zalecane jest również unikanie używek typu: alkohol, papierosy oraz rezygnacja z nadmiernego wysiłku fizycznego.

Więcej informacji o diagnostyce oraz przyczynach niepłodności znajdą Państwo TUTAJ.

Dla Waszego komfortu.
W naszej klinice szczególnie dbamy nie tylko o najwyższą jakość i pełen profesjonalizm świadczonych usług, ale również o przyjazną atmosferę, ponieważ dla nas najważniejszy jest CZŁOWIEK – taka jest myśl przewodnia naszej pracy i kierunek funkcjonowania naszego całego zespołu.

Mając na uwadze powyższe leczenie niepłodności uzupełniliśmy zakresem terapii wspierających, czyli pomocą psychologa, seksuologa oraz dietetyka. Więcej informacji o terapiach wspierających znajdą Państwo TUTAJ.

W każdej chwili można do nas zadzwonić i umówić wygodny dla Państwa termin pierwszej wizyty konsultacyjnej u wybranego lekarza >>> kontakt.

Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum

Powiązane wpisy:
>>> Niepłodna Matka
>>> Niepłodny Ojciec
>>> Leczenie niepłodności 

Dodaj komentarz

scroll top