Wbrew pozorom diagnostyka wcale nie jest pierwsza.

Bezowocne oczekiwanie i bolesne rozczarowanie – to etap, w którym partnerzy zdają sobie sprawę z tego, że mają poważny problem z zajściem w ciąże. Mijają miesiące, czasem nawet lata – a kolejne testy ciążowe jakby uparcie i złośliwie znów wykazują tylko jedną kreseczkę. Choć to trudne momenty to wtedy praktycznie każda kobieta, mimo wszystko, jeszcze pamięta chwile gdy w ekscytacji z partnerem starali się o dziecko. Jeszcze jest w stanie przypomnieć sobie jak to jest – czuć w sobie żywą, pulsującą nadzieję na radosne macierzyństwo. Niewiele osób o tym etapie mówi, czy informuje. Zatem dlaczego my piszemy? Pozwól, że wyjaśnimy.

Bardzo wiele par przychodzi do naszej kliniki dopiero w momencie, gdy już są zmęczone staraniami o potomstwo, a często wręcz zrezygnowane.  Diagnostyka kojarzona jest z potężnym stresem i obawami o wyniki. Leczenie niepłodności traktowane jest jak „wyrok” i proces, który generuje dalsze zmartwienia oraz kolejne warstwy stresu. Tak wcale nie musi być. Właśnie dlatego piszemy o pierwszym etapie otwarcie, ponieważ wierzymy, że leczenie niepłodności może być procesem niezwykle pogodnym i pełnym pozytywnych wrażeń. Do takiego nastawienia pragniemy zachęcać i robimy wszystko by zapewniać komfortową oraz przyjazną atmosferę. Ważne jest, aby jak najwięcej par rozpoczęło diagnostykę najszybciej jak to możliwe. Jeszcze na tym etapie, gdy czują żywą i radosną nadzieję, a marzenie o rodzicielstwie ma jasne barwy emocji. Wtedy jest większa szansa, że leczenie niepłodności będzie traktowane jako pomoc czy wsparcie, które zapewnia nowoczesna medycyna, a nie trudność czy dalszy stres.

Leczenie niepłodności holistycznie.

Bardzo zależy nam na komforcie każdej pary, dlatego staramy się zapewnić holistyczną opiekę. Poza kompleksowymi badaniami diagnostycznymi oraz najnowszymi procedurami medycznymi do dyspozycji oddajemy terapie wspierające. Zatem nawet w sytuacji, gdy pierwszy etap rozczarowania już się wydarzył to możemy skutecznie pomóc. Nie zdołamy cofnąć czasu, jednak możemy zagwarantować profesjonalne wsparcie wykwalifikowanych specjalistów. Nasz zespół psychologów, seksuologów oraz lekarzy to osoby, których bogate doświadczenie zawodowe łączy się z empatią. Dzięki temu realnie wspierają cały proces leczenia niepłodności.

Bez względu na to czy partnerzy są jeszcze na etapie radosnej nadziei, czy już pełni obaw i rozczarowań w każdej chwili jest dostępna  konsultacja lekarska. To pierwsze spotkanie jest przede wszystkim rozmową, która pozwala lekarzowi na zaplanowanie indywidualnie dopasowanego leczenia. Bardzo często okazuje się, że wyniki badań oraz przeprowadzony wywiad pozwalają na postawienie diagnozy, co znacznie przyspiesza cały proces.
Choć w trakcie leczenia niepłodności wiele badań pacjenci mogą  przeprowadzać oddzielnie to na pierwszą konsultację zawsze zachęcamy do obecności oboje partnerów. Dzięki temu lekarz ma możliwość odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się pytania oraz dostosować plan do oczekiwań oraz komfortu każdego z osobna.
Więcej informacji szczegółowych dotyczących diagnostyki można znaleźć TUTAJ

Dla nas najważniejszy jest CZŁOWIEK.

Dodaj komentarz

scroll top