Co słychać u Mateusza Kowala

Czy pamiętacie o Mateuszu Kowalu? Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum stara się pomagać chłopcu i jego rodzinie w trudnej i kosztownej walce z chorobą. Właśnie otrzymaliśmy informacje o aktualnym stanie zdrowia i potrzebach chłopca i jego rodziny.

list M. Kowala 2Otóż w sierpniu 2014 roku Mateusz miał wykonaną operację dystrakcji żuchwy. Dzięki niej udało się wydłużyć kość żuchwy o 2 cm, co zmniejszyło znacznie jego asymetrię twarzy oraz poprawiło oddychanie. Zmniejszyła się ilość występujących bezdechów nocnych. Obecnie Mateusz objęty jest leczeniem ortodontycznym w Ortognatyka-Dr. Jagielak w Raszynie

Przez asymetrię żuchwy został tez zahamowany rozwój górnej szczęki. Dzięki specjalistycznym aparatom jakie stosuje Pan doktor Jagielak udało się rozszerzyć kość szczęki o 0,5 cm. Systematyczne stosowanie leczenia pozwala uniknąć przeszczepów kostnych górnej szczęki. 7 września Mateusz rozpoczyna pierwszy etap rekonstrukcji ucha, operacje będzie przeprowadzał dr Wiejek w Olsztynie. Jest to kilkuetapowy proces leczenia, będzie trwa około roku – Mateusza czeka kilka operacji modelujących ucho.

Pomimo choroby jaka dotknęła Mateusza jest on bardzo uzdolniony. Obecnie jest uczniem 4 klasy szkoły podstawowej.
Osiąga wysokie wyniki w nauce. Od trzech lat bierze udział w Olimpiadach z języka angielskiego i co roku jest jej laureatem. Dodatkowo interesuje się piłką nożną, bardzo lubi oglądać mecze i wspólnie z tata grać w piłkę. Oprócz tego od dwóch lat uczęszcza do szkoły pływackiej w Lublinie, w tym roku zdał na kartę pływacka – co jest dużym osiągnięciem przy jego 122 cm wzrostu.

Pomóc możecie również i Wy. Jak widać warto:logo fundacji

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

BPH S.A. Oddział w Warszawie

61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

z dopiskiem: 24658 Kowal Mateusz – darowizna na pomoc i ochronę

Za okazaną pomoc wszystkim z góry dziękujemy w imieniu Fundacji, Mateusza i Rodziców

Dodaj komentarz

scroll top