Dlaczego Ovum

,,Dla nas najważniejszy jest człowiek” – Taka jest myśl przewodnia naszej pracy i kierunek funkcjonowania naszego całego zespołu, zespołu OVUM. Działając właśnie z tym przekonaniem, nasz personel to ludzie z pasją i doświadczeniem ale za razem pełni empatii, zrozumienia, gotowi do poświęceń i niesienia wszelakiej pomocy profesjonaliści.

Doświadczenie i profesjonalizm

Specjalistyczne Centrum Medyczne Ovum istnieje od 2003 roku. Idea założenia przychodni zrodziła się wśród pracowników Kliniki Rozrodczości i Andrologii Akademii Medycznej w Lublinie. Właśnie tam wypracowane zostały procedury leczenia takie jak: inseminacja, IVF, ICSI, przeniesione i doskonalone w  OVUM. Nasi lekarze to zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających również międzynarodowe doświadczenie. Czerpali wiedzę i doskonalili swoje umiejętności między innymi we Francji, w  jednym z najlepszych ośrodków leczenia niepłodności w Europie oraz w Berlinie. W naszym laboratorium pracują najlepsi specjaliści embriolodzy, biolodzy i biotechnolodzy, których wiedza i doświadczenie zostały potwierdzone certyfikatami ESHRE (Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii). Lekarze i embriolodzy OVUM, to specjaliści najwyższej klasy, wykazujący się dużym wysiłkiem w badaniach klinicznych, poszukując zarówno przyczyn jak i coraz skuteczniejszych metod leczenia. Dokładamy wszelkich starań aby nieustannie podnosili swoje kwalifikacje. Naszym atutem jest również wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny oraz dostęp do zaawansowanych badań diagnostycznych.

Indywidualne podejście do pacjenta połączone z kompleksową opieką

Dobro pacjenta, jego zaufanie i poczucie komfortu są dla naszego zespołu priorytetem. Dlatego właśnie, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Z wyjątkową skrupulatnością i uwagą przyglądamy się każdemu przypadkowi. Nie uważamy za właściwe, a co za tym idzie, nie stosujemy szablonowych czy schematycznych rozwiązań leczenia. Indywidualny plan leczenia jest naszą  podstawą,  co w sposób widoczny przekłada się na skuteczność naszych działań i w 45 % skutkuje ciążą. Zespół OVUM specjalizuje się w kompleksowym leczeniu niepłodności gdyż na naszym pokładzie mamy zarówno najlepszych ginekologów, andrologów, embriologów, urologów, położników jak i seksuologów, psychologów i dietetyków. Opieka kompleksowa w naszym ośrodku, związana jest również z opieką okołoporodową gdyż oferujemy Państwu diagnostykę genetyczną, szkołę rodzenia, pomoc z zakresu ginekologii estetycznej oraz pracę z najlepszymi rehabilitantami, którzy pomogą odzyskać pełen komfort życia już po porodzie.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa na wszystkich etapach leczenia

  • Leczenie i diagnostyka zgodnie ze standardami i zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Rozrodu i Embriologii (ESHRE), Polskiego Towarzystwa Medycyny i Rozrodu (PTMR), American Society for Reproductive Medicine (ASRM) a także zgodne z ustawą o leczeniu niepłodności i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.
  • Wysoką jakość usług w OVUM potwierdza uzyskany certyfikat ISO: EN ISO 9001 : 2009, który jest dowodem na bezwzględne przestrzeganie międzynarodowych norm zarządzania jakością.
  • W związku z pełną świadomością, że  nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, wszystkie etapy leczenia wykonywane są z największą skrupulatnością i dokładnością oraz z zachowaniem międzynarodowych zasad bezpieczeństwa. W naszej klinice komórki rozrodcze i zarodki znakowane są za pomocą kodów, zgodnych z międzynarodowym systemem ISBT 128 co wyklucza możliwość błędu.
  • Nieustanne monitorowanie światowych metod leczenia niepłodności i zgodnie z tym podwyższanie oraz uaktualnianie wiedzy i umiejętności naszego personelu.
  • Laboratoria wyposażane są w najwyższej jakości sprzęt, spełniający wszystkie niezbędne wymogi zgodne ze standardami Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE).
  • Sprawna i skuteczna komunikacja na drodze pacjent – personel, pozwalająca nieustannie spełniać oczekiwania pacjentów, sprawnie reagować na wszelakie prośby i reklamacje oraz usprawniać pracę całej kliniki, a co za tym idzie, dawać duże poczucie komfortu wszystkim naszym pacjentom.
scroll top